Praca w Anglii - nie tylko Londyn!

Walia – najbiedniejszy region Wielkiej Brytanii

Jest to najmniej zurbanizowany, nisko zaludniony i mało uprzemysłowiony region na obszarze Wysp Brytyjskich. Dominuje tam przede wszystkim rolnictwo. Konsekwencją tego jest dość wysokie bezrobocie - sięga ono prawie 11 proc. Są jedynie trzy większe aglomeracje miejskie – są to: Cardiff, Newport i Swansea. Resztę całej krainy geograficznej stanowią małe miasta i wsie. W Walii najłatwiej o pracę sezonową lub dorywczą w rolnictwie czy przy hodowli zwierząt. Zajęcie dla obcokrajowców znajdzie się również w rybołówstwie i przemyśle drzewnym.

Praca sezonowa w branży turystycznej dostępna jest przede wszystkim w sezonie letnim. Szczególnie duże zapotrzebowanie na pracowników mają parki narodowe, ośrodki wypoczynkowe i puby. Ten rodzaj prac cieszy się ogromną popularnością wśród polskich studentów.

Zatrudnienie znaleźć można także na licznych kutrach rybackich (szczególnie w sezonie połowowym) oraz na promach. Można poszukiwać go samodzielnie bądź za pomocą polskich firm crewingowych będących w stałym kontakcie z tamtejszymi kampaniami promowymi.

Informacji na temat sezonowej pracy w rolnictwie można szukać m.in. na stronie:
www. velcourt.co.uk

[ 14/11/2005 ]
1 | 2 | 3 | 4 | 5