Jest praca dla kierowców w Anglii

W Wielkiej Brytanii trwają rekrutacje polskich kierowców autobusów. Z pewnością wielu naszych rodaków skorzysta z możliwości wyjadu na wyspy, by pracować tam za kółkiem.

Obecnie najwięcej polskich kierowców pracuje w Anglii, znana firma brytyjska Stagecoach zamierza jeszcze w tym roku przyjąć do pracy i przeszkolić 100 kierowców autobusów z Polski. Nasi rodacy będą zarabiać prawie 4 razy tyle, ile mogą otrzymać za tą samą pracę w kraju. Dla tego chętnych do wyjazdu nie brakuje. Ponadto firma Stagecoach zapewnia kurs języka angielskiego, trwający 12 tygodni oraz 3 tygodniowy kurs jazdy w Anglii. Trzeba pamiętać, że jest tam ruch lewostronny, do czego Polacy muszą się przyzwyczaić, ale to nie odstrasza naszych kierowców. Przeciętne zarobki kierowców w Anglii to ok. 8 funtów za godzinę i jest to największa zachęta. W przyszłości może powtórzyć się podobna sytaucja, jak w przypadku polskich pielęgniarek, położnych, które otzrymawszy lepsze propozycje zarobkowe wyemigrowały z Polski, pozostawiając puste szpitale, które obecnie, gorączkowo szukają personelu do pracy.

Za przykładem firmy Stagecoach, inne firmy brytyjskie również planują rekrutację polskich kierowców. Są to m. in. firma Ar oraz First Group. Więcej informacji można znaleźć na stronie:

* www. stagecoachbus.com
* www. firstgroup.com/corpfirst/jobs/index.php

[ 04/08/2005 ]