Praca w Tesco w Wielkiej Brytanii

Rekrutacja do hipermarktów TESCO

Rekrutacja przeprowadzana jest w Krakowie, zazwyczaj na 3 tygodnie przed planowanym terminem rozpoczęcia pracy. Podczas spotkania wypełnia się wszystkie niezbędne do pracy dokumenty i wnioski (np wniosek o rejestrację pracownika w UK) .Wokół rekrutacji narosły już legendy, ale nie warto wszytskiego słuchać.

Nabór prowadzony jest do 160 sklepów i magazynów na terenie Wielkiej Brytanii, jedenak nie można samemu wybrać lokalizacji, pracownicy kierowani są automatycznie tam, gdzie pojawiaja się wakatowe miejsca pracy. Mona natomiast ubiegac sie o pracę wraz ze znajomymi.

Czas pracy

Normalny tydzień pracy to standartowe 5 dni; w sumie 36,5 godziny, jednak może się zdarzyć, że któryś z tych dni wypadnie w czasie trwania weekendu, ponieważ TESCO otwarte jest przez cały tydzień. Plan pracy zależy więc od ustalonego przez kierownika grafiku. Tydzień pracy składa się 36,5 godziny, podzielony na 9 godzinne zmiany. W czas pracy wliczona jest bezpłatna godzinna przerwa, oraz dwie krótsze, 15-minutowe przerwy, również bezpłatne.

Praca jest ciężka, szczególnie w godzinach nocnych. Choć wiele zależy od zespołu do którego trafi pracownik i od jego samozaparcia. Najlepsi pracownicy mają szanse awansu, więc warto się wykazać.

[ 16/10/2006 ]
1 | 2 | 3 | 4