Irlandia krok po kroku - Cork

Cork to prawdziwy wizerunek Irlandii. To jedno z największych miast Irlandii i jednocześnie wielkie skupisko kulturalno-turystyczne kraju.

 

Praca w różnych branżach

Cork to jedno z większych miast Irlandii. Jest ono ogromnym skupiskiem gospodarczym, kulturalnym i turystycznym kraju. W jego skład wchodzi przede wszystkim port oraz ogromna baza przeładunkowa Zielonej Wyspy. Ponadto w okolicach Cork znajduje się jedyna należąca do Irlandii rafineria. Została ona zbudowana w miejscowości Whitegate i słynie ze swej wydajności. Pokrywa ona blisko połowę zapotrzebowania Irlandii na gaz i ropę naftową. Stolica Southern Region słynie także z najstarszych w całym kraju tradycyjnych pubów, wybitnych artykułów wytwarzanych własnoręcznie przez zamieszkujących ten obszar Irlandczyków oraz z używanego przez autochtonów charakterystycznego dialektu.

 

Opiekunowie osób starszych i dzieci niepełnosprawnych

 

Są oni również poszukiwani przez irlandzkich pracodawców, muszą jednak spełniać stawiane im wcześniej wymagania. Przede wszystkim powinni posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz władać sprawnie językiem angielskim. Wartość kandydata na opiekuna osób niepełnosprawnych na tamtejszym rynku pracy wzrasta wraz z posiadaniem przez niego dodatkowych umiejętności oraz ukończeniem właściwych szkoleń, n. p. podawanie zastrzyków, szybka diagnoza medyczna czy kurs masażu. Zarobki osiągane przez osoby podejmujące się takiego zajęcia sięgają do 2 tys. euro tygodniowo (ok. 8 tys. zł.). Wysokość pensji jest uzależniona w dużym stopniu także od umiejętności posługiwania się przez pracownika językiem angielskim.

[ 27/04/2007 ]
1 | 2 | 3 | 4