Praca w Irlandii przy pomocy Irlandzkiego Urzędu Pracy FAS

 

Nie znasz dobrze języka angielskiego...

... a w miejscowym Urzędzie nie ma polskich pracowników? Nie martw się! Doradcy FAS-u zadbają o to, żebyś czuł się jak najlepiej, być może zaproponują ci bezpłatny kurs języka angielskiego, aby jeszcze bardziej ułatwić ci znalezienie pracy. Jeszcze przed wyjazdem pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty takie jak referencje byłych pracodawców czy też świadectwa posiadanych kwalifikacji, wszystko tłumaczone oczywiście na język angielski. Jako osoba zarejestrowana i poszukująca pracy, będziesz miał dostęp do ofert pracy, które pracodawcy umieszczają w bazie danych Urzędu. Możesz także, podobnie jak w większości polskich placówek zostawić swoje CV w specjalnej bazie, z której korzystają pracodawcy poszukujący odpowiednich pracowników.

Bezpłatne szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje

Kolejną możliwością, jaką daje FAS są rozmaite kursy m.in. językowe, zawodowe, uzupełniające dotychczasowe kwalifikacje, dla dorosłych i młodzieży. Szkolenia takie są oczywiście bezpłatne, tak jak wszystkie inne działania doradcze w FAS-ie. Jeśli znajdziesz już w bazie ofert pracy interesujące cię ogłoszenia, nie musisz przepisywać ich treści, ale wydrukować je za darmo na miejscu. Możesz także całkowicie nieodpłatnie skorzystać z telefonu i komputera, aby umówić się z pracodawcą na rozmowę bądź wysłać e-mail z załączonym CV.

Biura FAS

Na koszt FAS-u można dzwonić do całej Irlandii, nie można jednak wykonywać połączeń międzynarodowych, ponieważ telefony te są zablokowane na takie numery.

Biura FAS mieszczą się na terenie całej Irlandii, a lista wszystkich Urzędów na terenie Irlandii dostępna jest na stronie www. fas.ie lub pod specjalnym numerem infolinii FAS NCC 1800-611116.

[ 04/09/2006 ]
1 | 2