Pracy w Norwegii dla Polaków wciąż przybywa!

Polscy pracownicy niejednokrotnie potwierdzili, że są rzetelnymi i sumiennymi pracownikami, z wysokimi kwalifikacjami w różnych, poszukiwanych w Europie zawodach. Pracodawcy bardzo to doceniają, niejednokrotnie nagradzając za wysiłek dodatkowymi premiami. W Norwegii wartość polskiego fachowca jest coraz większa.

 

Atut pracowników z Polski - wszechstronność i staranność

 

Norwegia jest bardzo interesującym krajem dla Polaków z kilku powodów. Po pierwsze Polscy pracownicy wyrobili już sobie markę i dlatego pracodawcy chętnie zatrudniają naszych rodaków. Zarobki w Norwegii należą do jednych z najwyższych w Europie. Dodatkowym atutem jest szczególna serdeczność mieszkańców tego kraju w stosunkach z obcokrajowcami. Polonia norweska jest dość zwartą grupą. Bardzo zachęcające dla obcokrajowców są warunki socjalne pracy oraz jej kultura.

 

Norwegia poza Unią ale otwarta na Polaków

 

Chociaż Norwegia nie jest członkiem UE i ej granice są zamknięte dla pracowników z zagranicy, uzyskanie pozwolenia na pracę, szczególnie wśród poszukiwanych fachowców nie jest wcale trudne. Czas oczekiwania rzadko, kiedy jest dłuższy niż 3-4 tygodnie.

[ 20/09/2007 ]
1 | 2