Praca w Holandii bez znajomości języka – ogrodnictwo

Holandia przeżywa w tej chwili takie zapotrzebowanie na pracowników w wielu branżach, że nieznajomość języka niderlandzkiego przestaje być istotna. Potrzebne są ręce i chęć do pracy.

 

Bez znajomości języka niestety niższe pensje

 

Co prawda można śmiało szukać pracy w kraju Don Kichota nie znając żadnego języka obcego, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wynagrodzenie w takim przypadku może być dużo niższe, niż byśmy tego oczekiwali. Dlatego pomimo możliwości znalezienia pracy po najniższej linii oporu polecamy naukę, chociaż jednego języka obcego.

Komunikatywna znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub niderlandzkiego jest, bowiem przepustką do lepiej płatnej pracy i możliwości późniejszych awansów. Można też liczyć na lepsze warunki pracy.

 

Praca w rolnictwie i ogrodnictwie bez znajomości języka

 

W branży rolniczej stawiane są stosunkowe najniższe wymagania wobec kandydatów do pracy. Dlatego tak łatwo w tym sektorze znaleźć nie tylko pracę sezonową, ale też stałą. Nie ma konieczności władania językiem obcym.

Podobnie doświadczenie i kwalifikacje kandydata do pracy nie są tu tak bardzo potrzebne. Niestety niskie wymagania łączą się z mało ambitną pracą. Bez języka najłatwiej o pracę przy taśmie, zbieraniu warzyw i owoców sezonowych. Takie wakaty zwykle pojawiają się w szklarniach i sadach owocowych. Można tu liczyć na przeciętne zarobki 270-28 euro tygodniowo.

[ 20/10/2007 ]
1 | 2