Zasiłek rodzinny na dziecko we Francji

Pracując na terenie Francji można się starać o zasiłek rodzinny na dziecko. Niestety wciąż niewielka liczba Polaków przebywających we Francji może liczyć na pomoc Państwa przy wychowywaniu dzieci

 

Przede wszystkim należy spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze trzeba być legalnie zatrudnionym we Francji. Poza tym dziecko musi przebywać również na tym terenie. Wobec tego, w przeciwieństwie do większości krajów UE, w których legalnie pracujący Polak mający dziecko w ojczyźnie otrzyma zasiłek, we Francji może zapomnieć o tego typu dodatkach.

Obowiązek przebywania rodziny na terenie Francji wynika z ich polityki społeczno-ekonomicznej. Bardzo duża liczba imigrantów z krajów Afryki i dalekiego wschodu zmusiła kraj do pewnych ograniczeń. Niestety pomimo tego, ze jesteśmy obywatelami UE obowiązują nas te same prawa, ale coraz częściej słychać obietnice rządu francuskiego na temat zmian w tym zakresie. W związku ze zbliżającymi się we Francji wyborami niestety na potwierdzenie tych doniesień będziemy musieli trochę poczekać.

 

[ 09/03/2007 ]
1 | 2