12 tys. miejsc pracy w fabrykach LG Philips pod Wrocławiem

Koreański potentat elektroniczny LG Philips zamierza zainwestować w podwrocławskiej gminie Kobierzyce ponad 800 mln euro

Na terenie gminy Kobierzyce powstaną 2 fabryki LG Philips. Pierwszą z nich będzie najbardziej nowoczesny w Europie zakład produkujący monitory LCD, w większości przeznaczonych na eksport. Budowa fabryki w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych, która pochłonie prawie 430 mln. euro, ruszy w połowie 2006 roku i powinna być ukończona w pierwszej połowie 2007 roku. W zakładzie głównym pracę znajdzie 2,8 tys. pracowników, a w firmach współpracujšcych kolejne 10 tysięcy, z czego 20% będą stanowić osoby z wyższym wykształceniem.

Ponadto w Kobierzycach powstanie druga fabryka koreańskiego giganta zajmująca się produkcją sprzętu AGD. Inwestycja o wartości 370 mln euro zapewni pracę 3,2 tys osób.

Inwestycje Koreańczyków to niebagatelne wyróżnienie oraz szansa na promocję i rozwój nie tylko dla Polski, ale przede wszystkim dla Dolnego Śląska i podwrocławskiej gminy Kobierzyce. Jest to bowiem kolejna duża inwestycja na skalę europejską w tym regionie, a z pewnością największa, jak do tej pory, na terenie Polsce. Całość inwestycji szacowana jest w przybliżeniu na 800 mln euro.

Hiszpańska firma Fagor Electrodomesticos potentat na rynku AGD inwestuje już we wrocławskiej firmie Wrozamet SA, budując nowoczesną fabrykę sprzętu AGD, w której docelowo pracę znajdzie ponad 1000 pracowników. (zobacz: Praca dla 1000 osób w nowej fabryce AGD we Wrocławiu)

Drugą ciekawą inwestycją, którą może pochwalić się Wrocław jest powstające nowoczesne Centrum Obsługi Finansowo-Księgowej i Rozwoju Technologii Informatycznych należace do Szwedzkiego koncernu Volvo, które w przyszłości będzie zatrudniać 500 finansistów i informatyków. (zobacz: 500 finansistów i informatyków znajdzie pracę w Volvo we Wrocławiu)

Więcej informacji: www. lgphilips-lcd.com

[ 09/09/2005 ]