Praca tymczasowa

Kończą się wakacje i wydawałoby się, że z końcem lata, kończy się również zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Nic bardziej mylnego! W naszym kraju praca tymczasowa zyskuje coraz większą popularność i to nie tylko w sezonie urlopowym.

Rynek pracy czasowej w naszym kraju cieszy się coraz większym uznaniem, chociaż forma ta nie jest jeszcze tak popularna jak na zachodzie czy w krajach bardziej rozwiniętych, pracowników tymczasowych przybywa z roku na rok. Do niedawna czasowy charakter pracy był domeną studentów dorabiających podczas wakacji. W obecnych czasach taka forma pracy coraz częściej staje się kołem ratunkowym dla pracowników z większym doświadczeniem, którzy mają czasowe problemy ze znalezieniem stałej pracy. Dotyczy to również wysokiej klasy specjalistów, którzy często mają zawężone pole manewru, jeśli chodzi o stały etat, bo na rynku jest relatywnie mało pracy w dziedzinach odpowiadającej ich kwalifikacjom.

Praca tymczasowa przestaje być uważana za gorszą formę zatrudnienia. Taka forma pracy przynosi duże korzyści zarówno przedsiębiorstwom, jak i pracownikom. Firmy w ramach oszczędności decydują się coraz częściej na sezonowe zatrudnianie pracowników, najczęściej korzystają przy tym z pomocy wyspecjalizowanych agencji pracy tymczasowej.

[ 19/08/2006 ]
1 | 2 | 3 | 4 | 5