Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy

Coraz częściej we współczesnych nam czasach pracodawca zmuszony jest do redukcji kosztów i niestety w pierwszej kolejności obniża wynagrodzenia i inne świadczenia na rzecz pracowników lub zmniejsza wymiar czasu pracy

 

Zmiana warunków pracy

 

Jeżeli pracodawca chce zmienić warunki pracy np.: zmniejszyć pensję, zakres obowiązków lub wymiar godzin pracy mógłby teoretycznie przedłożyć pracownikow wypowiedzenie umowy o pracę a następnie zatrudnić ich w oparciu o zmienione warunki pracy. Kodeks Pracy w takich sytuacjach proponuje zastosować tzw. - Wypowiedziedzenie zmieniające warunki pracy. W ten sposób umowa o pracę może być wielokrotnie modyfikowana w czasie trwania stosunku pracy.

 

Polepszenie warunków pracy

 

Zmiana warunków pracy jest niemal rózwnoznaczna z pogorszeniem sytuacji pracownka. Polepszenie warunków zatrudnienia, bowiem odbywa się zazwyczaj za porozumieniem stron i jest przyjmowana z wielkim entuzjazmem ze strony pracownika. Taką sytuację pracodawca może uregulować prawnie pisząc specjalne oświadczenie (np.: o podwyższeniu podstawy wynagrodzenia) lub dołączając aneks do umowy o pracę.

[ 22/01/2007 ]
1 | 2 | 3 | 4