Najczęstsze powody odrzucenia kandydata po rozmowie kwalifikacyjnej

Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną trzeba pamiętać o pewnych bardzo ważnych zasadach. Przede wszystkim nie wolno iść z marszu, nawet jeśli zostaniemy zaproszeni tego samego dnia na interview...


W pierwszej kolejności powinno się przejrzeć dokumenty aplikacyjne wysłane do danej firmy. Sprawzdić jakie były wymogi stawiane kandydatom w ogłoszeniu oraz koniecznie nazwę stanowiska.

Powinno się też być przygotowanym na pytania o znajomość firmy, branży i danego stanowiska. Najlepiej zasięgnąć informacji na stronie www lub przez znajomych. Im więcej informacji będziemy znać tym większa szansa na to, że zrobimy dobre wrażenie.

Przed rozmową trzeba równiez przygotować odpowiedni, elegancki strój. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej najbardziej sprawdza się nadal strój klasyczny. Taki strój jest  jednocześnie najbezpieczniejszy, jeżeli mamy wątpliwości, jaki wybrać.

Trzeba też pamiętać o tym, aby dzień wcześniej wypocząć zrelaksować się, tak, aby pójść na rozmowę z uśmiechem, entuzjazmem. I najważniejsze - nie wolno się spóźnić, bo to skreśla kandydata już na wstępie.

Co jeszcze potrafi zdyskawilifikować kandydata w oczach przyszłego pracodawcy? Odpowiedż znajdą państwo na kolejnych stronach tego artykułu.

 

[ 16/09/2007 ]
1 | 2 | 3